You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Detail nehnuteľnosti

Zemianska kúria, Huncovce: kompletná rekonštrukcia, ÚP: 430 m2, byt: 4 izby, krb + apartmán +3 podnikateľské priestory. Unikátne klenbové podpivničenie, zimná záhrada ... 18,24 á pozemok

Cena: 200 000 €
Kód inzerátu: DOZE00088

Popis

Ponúkame na predaj kompletne zrekonštruovanú historickú zemiansku kúriu niekdajšieho grófa Ernesta Bethlenfalvyho.  Ide o jednopodlažný kamenný dom s kompletným podpivničením v podtatranskej obci Huncovce, vzdialenej 325 km od Bratislavy, 10 km od Popradu a 4,5 km od Kežmarku.

ZEMIANSKA KÚRIA s úžitkovou plochou 430 m2 má vyše 100 rokov a je stále v perfektnom stave. Celá rekonštrukcia  trvala niekoľko rokov. Postavená je z kameňa a jej obvodové múry majú 150 cm (dokonalá tepelná i zvuková izolácia).  Kompletné klenbové podpivičenie znásobí úžitkovú plochu dvojnásobne. Jeho premyslená architektúra s ílovou podlahou udržuje v pivnici stabilnú teplotu 6 stupňov Celzia. Stropy v celom dome majú výšku v rozmedzí 4,5 až 5 metrov. Stavba je dlhou, 25 metrovou chodbou rozdelená na dve časti. V zadnej časti, ktorá slúži ako obytný priestor, sú 4 izby, kúpeľňa s WC a samostatné WC. V prednej časti určenej na podnikanie sú tri predajne a samostatný apartmán s kúpeľňou a WC (prenájom slúži ako príjem).  Kúria má plastové okná, drevené a keramické podlahy, plechovú strešnú krytinu a upravený pozemok, na ktorom sa nachádza podpivničená murovaná zimná záhrada a prístrešok pre auto.

Dispozičné riešenie: cez veľkú a presvetlenú vstupnú halu sa vchádza do 25 metrov dlhej chodby. Napravo je vstup do kuchyne, cez ktorú sa prechádza do obývačky s krbom. Na pravom konci chodby je kúpeľňa so sprchovým kútom, umývadlom a WC. Ľavá časť chodby pozostáva z dvoch väčších izieb a jednej menšej, ktorá bola pôvodne slúžkovská izba. Vedľa nej je miestnosť s WC, umývadlom a kotlom. V strede chodby je prechod do prednej časti domu. Tá pozostáva z troch predajní, skladu a apartmánu s WC, sprchovým kútom a kuchynkou. Apartmán má samostatný vstup od ulice.

Dispozičné riešenie PODPIVNIČENIA: vchod do neho je zo vstupnej haly. Napravo je samostatná vykurovaná dielňa, naľavo sa vchádza do klenbového labyrintu pod domom.

Inžinierske siete: dom je napojený na všetky inžinierske siete a studňovú vodu na polievanie záhrady. Vykurovanie celého domu je centrálne z dvoch plynových kotlov s rozvodmi do radiátorov.
 

POZEMOK za domom je rovinatý so záhradnou úpravou. Oproti vstupnej bráne, kde je aj parkovisko,  je pri plote zimná záhrada, ktorá je využívaná ako sklad. V zadnej časti pozemku je menšia dielňa a prístrešok pre auto. Časť pozemku pri prístrešku slúži ako zeleninová záhradka.
 

OBČIANSKA VYBAVENOSŤ obce Huncovce je na dobrej úrovni, všetko ostatné sa dá vybaviť v neďalekom okresnom meste Poprad. Lokalita ponúka bohaté športové a turistické vyžitie v Tatrách (lyžovačka, turistika...), či wellnes oddych v známom AquaCity.

CENA: 200.000,-€, aj na HÚ.

KONTAKT: Mgr. Roman Majerčík, TEL.: 0903 758 502.

***Kompletné a objektívne porovnanie hypotekárnych úverov od všetkých bánk. RÝCHLO, ZDARMA A ODBORNE PRE VŠETKÝCH. Ak chcete najnižší úrok a optimálne nastavené parametre úveru obráťte sa na nás.***

POZNÁMKA: Vzdialenosti sú vždy merané od konca Bratislavy po začiatok cieľovej obce.
UPOZORNENIE: Texty, pôdorysy a fotodokumentácia sú autorským dielom a majetkom inREAL-u.

Parametry nehnuteľnosti

Názov Zemianska kúria, Huncovce: , kompletná rekonštrukcia, ÚP: 430 m2, byt: 4 izby, krb + apartmán +3 podnikateľské priestory. , Unikátne klenbové podpivničenie, zimná záhrada ... 18,24 á pozemok
Lokalita Huncovce
Druh Predaj
Kategória Rodinný dom
Užitková plocha 430 m2
Plocha pozemku 1 824 m2
Počet nadzemných podlaží 1
Počet izieb 4

Kontakt

inREAL realitná kancelária, s.r.o.

Kontakt:
Tel: 0903758502
E-mail: inreal@inreal.sk
https://www.inreal.sk

Adresa:
Bajkalská 31,
Bratislava 82725 (zmena adresy od januára 2020)

Rýchly záujem


(1000 znakov zostáva)